You are here

Modernizace SW vybavení

KA11
Fakulta informačních technologií
Tato dílčí aktivita se zaměřuje na rozvoj MARASTu (viz Potřebnost aktivity), zejména na vývoj nových funkcionalit portálu, vytváření učebních materiálů i v dalších předmětech a motivačních článků s matematickou tematikou.

Cílem této dílčí aktivity je zejména snížení studijní neúspěšnosti studentů prvního ročníku, zvýšení atraktivity výuky matematiky pro studenty informatiky a elektronizace výukových materiálů. Hlavní pilíře této aktivity jsou následující (pořadí nutně neodpovídá důležitosti):

1. Rozšířit MARAST o další typy příkladů a typy kvízu, především o takové, které vyžadují větší interaktivitu studenta. Konkrétně přidat typ kvízu, který bude akceptovat textové odpovědi studentů na otázky a bude je symbolicky vyhodnocovat. Dalším plánovaným typem kvízu, je interaktivní test, který umožní studenta při chybné odpovědi navést na správnou odpověď pomocí inteligentních nápověd, které budou vznikat za běhu podle chování uživatelů. Součástí interaktivního kvízu budou i víceúrovňové otázky, které studentovi postupně pomohou odpovídat na více na sebe navazujících problémů a navést jej tak k řešení složitější úlohy. Oba zmíněné typy kvízu lze přitom kombinovat.

2. Vytváření výukových materiálů. Zejména jde o tvorbu příkladů pro nové typy otázek a kvízů. Dále plánujeme tvorbu popularizačních matematických článků (blog). Tedy tvorbu atraktivních materiálů demonstrujících praktické použití matematických přístupů k řešení problémů.

3. Uživatelské rozhraní MARASTu je dvojjazyčné (čeština, angličtina). K plnému využití možností MARASTu i v anglických verzích předmětů je nutné přeložit materiály (příklady, kvízy, články). Dále vylepšení navrhovaná v bodě 1 budou vyžadovat i vytvoření anglických verzí příslušného uživatelského rozhraní.

4. Kontrola kvality kódu existující aplikace (vlastní kód aplikace, design uživatelského rozhraní, uživatelské testování). S kvalitou kódu souvisí i zvětšení pokrytí kódu automatizovanými testy. Vylepšení analytických funkcí systému.

Za obsah odpovídá: Ing. Miroslav Balík, Ph.D.